Tag: ciśnieniomierze naramienne

Praca pielęgniarki.

Wielu z nas przebywając w szpitalu zastanawia się na czym polega praca poszczególnych osób spotykanych w tym budynku. Najczęściej do czynienia mamy z lekarzami oraz pielęgniarkami, którzy stanowią jeden zespół mający zadbać o...

Read More
Loading

Najnowsze komentarze

    zakątek zdrowia

    Warto przeczytać

    • Przyczyny uzależnień. Skąd się biorą uzależnienia?Przyczyny uzależnień. Skąd się biorą uzależnienia?
      Uzależnienie to jedna z najpoważniejszych chorób współczesnej cywilizacji. Problem dotyczy wszystkich grup społecznych i nie ogranicza się wyłącznie do alkoholizmu, narkomanii czy …
    • Coraz częściej poszukiwany transport medycznyCoraz częściej poszukiwany transport medyczny
      W ostatnim czasie coraz bardziej stały się popularne usługi z zakresu transportu medycznego. Dużo osób decyduje się na skorzystanie z takiego rozwiązania, …
    • Preparaty insuliny krótko działające
      Należą tu preparaty, których działanie rozpoczyna się wkrótce po wstrzyknięciu podskórnym i nie przekracza 12 h. Najstarszą i w Polsce już nie …
    • Rokowanie i zapobieganie zaburzeń czynności ośrodkowego układu nerwowego
      Śmiertelność w przebiegu cukrzycowej śpiączki ketonowej ocenia się na 5—15%, przeciętnie na około 10%, przypadków. Należy oczekiwać, że w miarę szerszego stosowania …
    • Dynamika zmian stężenia insuliny we krwi u ludzi
      W żywym organizmie komórki B podlegają zmiennym wpływom naturalnej regulacji metabolicznej, hormonalnej i nerwowej, co znajduje wyraz w ciągłych zmianach stężenia tego …
    • Insuliny wysoko oczyszczone
      Punktem wyjścia do produkcji insulin wysoko oczyszczonych (highly puriiiecl insulins] było stwierdzenie na początku lat siedemdziesiątych przez Schlichtktrulla, że nawet kilkakrotnie krystalizowana …
    • Wpływy metaboliczne insuliny w niektórych tkankach
      Metaboliczne wpływy insuliny ulegają zróżnicowaniu w zależności od tkanki i jej funkcji fizjologicznej. Szczególnie wyraźne odrębności działania tego hormonu występują w tkance …
    • „Trzecia śpiączka" Węgierki
      W 1956 r. Jakub Węgierko opisał występowanie u chorych na cukrzycę śpiączki, która nie odpowiadała żadnemu ze znanych w owym czasie stanów …
    • Polipeptyd trzustkowy
      Polipeptyd trzustkowy (pancrealic polypeptide, PP) odkryto najpierw jako domieszkę konwencjonalnych preparatów insuliny, a dopiero potem przekonano się, że jest on wytwarzany przez …
    • Hamowanie resyntezy glukozy w wątrobie
      Zjawisko to wykazano w badaniach doświadczalnych, przeprowadzonych na zwierzętach, pośrednio zostało też potwierdzone u ludzi. Jest więc prawdopodobne, że przyczynia się ono …
    • Wysiłek fizyczny
      Dzieci cechuje duża aktywność fizyczna i wysiłek jest ważnym elementem programu terapeutycznego u chorujących na cukrzycę. Mogą one uprawiać ćwiczenia gimnastyczne przewidziane …