Wiele osób pragnie, by ich uśmiech był olśniewający. Jednakże sporo czynników takich jak: częste spożywanie kawy, herbaty, czy nałogowe palenie tytoniu przyczynia się do powstawania przebarwień zębów. Dostępne są różne metody, które pomagają przywrócić naturalną biel i blask zębom. Z tego artykułu dowiesz się, jak bezpiecznie i skutecznie wybielić zęby.

Piaskowanie i skaling – zabiegi, które warto wykonać przed wybielaniem zębów

Nierzadko przebarwienia zębów spowodowane są grubą warstwą osadu i kamienia nazębnego. Dlatego w niektórych przypadkach wystarczy poddać się zabiegowi piaskowania lub skalingu zębów. Oba te procesy stomatologiczne wymagane są przed przystąpieniem do wybielania zębów. Piaskowanie polega na pozbyciu się osadu nazębnego za pomocą strumienia powietrza i specjalnego proszku, natomiast skaling to usuwanie kamienia nazębnego. Zabiegi te nie tylko pomagają przygotować zęby do wybielania, ale także są ważne dla zachowania ogólnego zdrowia jamy ustnej.

Jak przebiega wybielanie zębów za pomocą żeli i nakładek?

Jedną z najpopularniejszych metod jest wybielanie zębów za pośrednictwem żeli i nakładek. Procedura ta polega na nałożeniu samego żelu wybielającego na zęby, lub żelu i nakładki, która uprzednio zostaje wykonana na podstawie odcisku uzębienia. Musi być dokładnie dopasowana do kształtu zębów pacjenta. Nakładki zazwyczaj wykonane są z miękkiego i bezpiecznego tworzywa.

Przed przystąpieniem do zabiegu zawsze warto skonsultować się z doświadczonym stomatologiem, np. z gabinetów stomatologicznych Jardent zlokalizowanych w Iławie i Ostródzie. Dentysta pomoże dobrać odpowiednią metodę wybielania, która będzie bezpieczna dla zdrowia pacjenta. Proces wybielania zębów przy pomocy żeli i nakładek zwykle trwa około dwóch tygodni. Należy pamiętać, że ta metoda jest skuteczna najczęściej w przypadku przebarwień powierzchniowych.

Czy wybielanie zębów przy użyciu lampy LED jest skuteczne?

Wybielanie zębów przy użyciu lampy LED to jedna z najnowszych metod usuwania przebarwień, która zyskała popularność w ostatnich latach. W trakcie zabiegu nałożony na powierzchnię zębów żel wybielający zostaje aktywowany za pomocą lampy LED emitującej niebieskie światło. Procedura ta jest szybka i bezbolesna, a efekty często są widoczne już po jednym zabiegu.