Podobno wszystko może być lekarstwem i trucizną. Alkohol pity w dużych ilościach staje się bardzo niebezpieczny dla osoby spożywającej go. Dlatego mówi się wręcz o zatruciu alkoholem. Jakie może nieść przedawkowanie alkoholu objawy?

Metoda na relaks czy niszczenie całego organizmu? Skutki picia dużej ilości alkoholu

Substancje takie jak alkohol etylowy mają destruktywny wpływ na cały organizm człowieka. Powodują uszkodzenia m. in.: układu krwionośnego, nerwowego, pokarmowego.

przedawkowanie alkoholu objawy

Warto pamiętać, że zatrucie alkoholem nie jest tożsame z upojeniem alkoholowym. Upojenie to wyłącznie stan zaburzenia świadomości. Zatrucie to stan znacznie poważniejszy, mogący doprowadzić, w skrajnych przypadkach, nawet do śmierci. Jak się objawia?

3 promile alkoholu objawy

Każdy organizm będzie inaczej reagował na duże dawki alkoholu. Jeśli we krwi znajdą się 3 promile alkoholu objawy mogą być już bardzo drastyczne. Może pojawić się utrata przytomności, wymioty, nieregularny, spowolniony oddech, drgawki, hipotermia. Wysokie stężenie alkoholu może prowadzić do nieodwracalnych zmian w mózgu. Ponadto w przypadku osoby pijącej aż do omdlenia mogą zostać zablokowane automatyczne reakcje, np. odruch wymiotny, co naraża człowieka na zadławienie się i śmierć przez uduszenie.

Ponoć wszystko jest dla ludzi. Mimo wszystko warto zawsze zachować umiar i zdrowy rozsądek, żeby coś, co ma przynieść odprężenie, nie stało się zagrożeniem dla naszego życia.