O przeroście warg sromowych mniejszych mówi się, gdy wewnętrzne wargi są większe od zewnętrznych. Jest to uciążliwe pod względem estetycznym, ale może również utrudniać codzienne funkcjonowanie. Nic więc dziwnego, że wielu kobietom ta dolegliwość przeszkadza i za wszelką cenę chcą ją usunąć. W poniższym artykule przedstawiamy najczęściej wymieniane przyczyny przerostu warg sromowych mniejszych. Sprawdź, dlaczego dochodzi do tego zjawiska.

Budowa warg sromowych wynika przede wszystkim z uwarunkowania genetycznego. Ich przerost może być więc wadą wrodzoną, ale niekiedy ten problem się nabywa. Więcej na ten temat mówi pracownik centrum medycznego Sublimed: Do zmiany kształtu i wielkości warg sromowych niekiedy dochodzi na skutek wypadków czy przebytych infekcji pochwy. Do powstania problemu może się przyczynić również noszenie biżuterii erotycznej. Częstym powodem przerostu warg sromowych mniejszych są intensywne życie seksualne lub duża liczba porodów.

Jak poprawić wygląd warg sromowych?

Niezależnie od przyczyny przerostu warg sromowych mniejszych, możliwa jest poprawa wyglądu tych części ciała. W tym celu poleca się labioplastykę, czyli zabieg mający duży wpływ na jakość życia. Może on poprawić samopoczucie i komfort wielu kobiet, dlatego cieszy się sporym zainteresowaniem. Dzięki niemu możliwa jest ingerencja zarówno w kształt, jak i wielkość warg sromowych, w zależności od indywidualnych potrzeb. Labioplastykę najlepiej przeprowadzić przy użyciu nowoczesnego lasera, jest to mało inwazyjny zabieg, który przynosi niesamowite rezultaty.

Kto może skorzystać z labioplastyki?

Labioplastyka to zabieg z zakresu ginekologii estetycznej, skierowany głównie do kobiet, które mają problem związany z wyglądem swoich warg sromowych. Umożliwia on cieszenie się z własnego ciała i przywrócenie stanu sprzed wypadku, infekcji czy porodu, w zależności od tego, z jakiego powodu doszło do przerostu warg sromowych mniejszych. Niekiedy ta dolegliwość nie stanowi żadnego utrudnienia, ale czasem może przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu, m.in. podczas współżycia seksualnego czy uprawiania sportów. Wykonanie labioplastyki pozwala poczuć się komfortowo, a co więcej poprawia jakość życia. Przed wykonaniem zabiegu należy się skonsultować z lekarzem, który zbada problem i zaproponuje właściwą metodę na jego rozwiązanie.