Algi morskie są znane ludzkości już od wielu wieków, ich znamienite wartości zdrowotne, lecznicze oraz pielęgnacyjne zawdzięczają przede wszystkim warunkom w których rosną. Biologia zdaje się potwierdzać mity o tym, że morze jest źródłem, z którego powstaje i do którego wszystko powraca. Również ludzki organizm, rozpoczyna swoją drogę w roztworze solnym w łonie matki, następnie jest odżywiany przez krew, która składem bardzo przypomina wodę morską.

Właściwości lecznicze alg morskich

Wodorosty są bogatym źródłem witamin, aminokwasów minerałów i pierwiastków śladowych. Ich wartość jest tym większa, ponieważ minerały i pierwiastki w nich zawarte są zintegrowane z żywa tkanką roślinną co czyni je bardzo dobrze przyswajalnymi.
Działanie alg jest widoczne przy spożywaniu nawet małych ilości. Są one skuteczne nawet przy stosowaniu ich w postaci suplementów pod postacią np. tabletek. Algi są bardzo często stosowane przy leczeniu opuchlizn, obrzęków, wola endemicznego, guzków, zgrubień przewlekłego kaszlu, a także sprawdzają się w leczeniu podwyższonego poziomu cholesterolu i nadmiaru tłuszczu we krwi.
Lecznicze działanie alg znalazło zastosowanie w leczeniu raka i mięśniaków a niektóre z wodorostów potrafią oczyścić organizm z radioaktywnych i toksycznych metali.

Wyjątkowe właściwości Morszczynu

Morszczyn posiada właściwości podobne do innych wodorostów, jest jednak uważany za wyjątkowy i najskuteczniejszy w leczeniu niedoczynności tarczycy, otyłości, zakrzepicy krwi, podwyższonego ciśnienia krwi oraz w znoszeniu obrzęków. Ponad to działanie zakrzepowe u morszczyna jest najsilniejsze.

Po mimo, że w obecnych czasach mało który akwen wodny jest całkowicie czysty, w przypadku wodorostów nie ma to wielkiego znaczenia gdyż nie kumulują w sobie zanieczyszczeń. Wodorosty bez względu na to, gdzie rosną, nie wchłaniają zanieszyszczeń. Wręcz przeciwnie nawet oczyszczają i jednocześnie przekształcają toksyczne metale w nieszkodliwe sole, które organizm może wydalić przez jelita.