Kilka słów wstępu co to jest tlenoterapia

Terapia hiperbaryczna znana jest z wielu korzyści. Ogólnie poprawia zdrowie, prowadzi do szybszej rehabilitacji po urazie lub operacji oraz zapobieganie przeciążeniom organizmu. Poza tym ma wiele innych zalet – na przykład poprawę zdolności regeneracyjnych organizmu. Powszechnie wiadomo, że spacery i każda forma aktywności fizycznej są dobre dla zdrowia, szczególnie gdy wykonywane są na zewnątrz. Właściwe dotlenienie pomaga utrzymać równowagę organizmu i działa leczniczo. Jednak trudno jest robić długie spacery po lesie, gdy doznasz urazu lub operacji kolana. Dlatego w takich przypadkach dobrym pomysłem może być terapia hiperbaryczna.

Co z tym skierowaniem?

Terapia hiperbaryczna okazała się naukowo bardzo obiecująca dzięki swojej zdolności do dostarczania tlenu do komórek ciała i pomagania w wielu dolegliwościach. Na przykład z rezonansu magnetycznego wynika, że terapia hiperbaryczna może mieć wiele pozytywnych skutków.

A co najważniejsze aby skorzystać z tlenoterapii nie jest wymagane skierowanie do lekarza specjalisty ani od lekarza rodzinnego. Wystarczy rozpocząć terapię – jest bezpieczna, bezbolesna i może być również odpowiednia dla dzieci. Dla najlepszych efektów warto wykonać serię zabiegów hiperbarycznych. Dlatego bez skierowania zapraszam do skorzystania z: tlenoterapii katowice.

Jak działa tlenoterapia i dlaczego warto z niej skorzystać?

Zabieg będzie składał się z szeregu sesji – tzw. „zabiegów hiperbarycznych” – podczas których tlen podawany jest pod zwiększonym ciśnieniem. Natomiast w ten sposób do krwiobiegu uwalnia się o wiele więcej niż podczas głębokiego oddychania podczas spacerów po lesie, nad morzem czy na szczytach górskich. Może to prowadzić do znacznego wzrostu tzw. nasycenia krwi tlenem, co jest niezwykle korzystne dla naszego zdrowia.

Korzyści jest wiele! Tlenoterapia hiperbaryczna uruchamia i przyspiesza procesy regeneracji i gojenia w różnych obszarach ciała. Ten wzrost ilości tlenu dostarczanego do organizmu może pomóc w dolegliwościach takich jak zapalenie płuc, zatrucie tlenkiem węgla, zastoinowa niewydolność serca. Krótko mówiąc, terapia hiperbaryczna umieszcza w naszym ciele więcej komórek macierzystych – komórek, które przekształcają się w inne typy komórek, których potrzebujemy. Warto zadbać o odpowiedni nadzór na zabiegiem, dlatego powiniśmy udać się na terapię tlenową do specjalistów np. Omedic.

Komora hiperbaryczna stymuluje organizm, przyspiesza procesy regeneracji po treningu fizycznym oraz przyspiesza wykonywanie różnych zabiegów. Mogą mieć właściwości przeciwbólowe, ponadto wpływają na procesy naprawcze w kościach, chrząstkach i mięśniach. W ten sposób mogą pomóc w rehabilitacji po zabiegach chirurgicznych z zakresu ortopedii.